Főmenü

135.752
MW
Adó 1%-nak felajánlása
Gyermekvédelmi rendszer online környezetben
Aktuális étlap
Energetikai korszerűsítés
Bemutatkozó videó
TAMOP 2.2.3
TIOP 1.1.1-07/1-2008-0226
Informatika verseny
Magyar Posta
Új OKJ
NAVA
Ökoiskola
Oktatási Hivatal
Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet
Commenius program
XIII. Árpád Informatika Verseny
XIII. Árpád Informatika Verseny
Angol verseny
Angol verseny
Október 23-i ünnepi műsor
Október 23-i ünnepi műsor
Gólyahét 2018`
Gólyahét 2018`
2k18 Gólyatábor
2k18 Gólyatábor
Árpád-nap 2018`
Árpád-nap 2018`
Tanévzáró
Tanévzáró
Érettségi
Érettségi
Weblap
Weblap
Ballagás
Ballagás
Ugrás a menüsorra
2018. december 11.
Árpád
Nyílt napok az Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Szakgimnáziumban
2017.11.23.

2017. november 20.-22. között Nyílt Napokat tartottunk iskolánkban, ahol a helyi és környező települések 8. osztályosainak mutattuk be közelebbről a gimnáziumi és szakgimnáziumi képzéseinket, az iskolát és az itt folyó munkát.

Sok településről (Kistelek, Baks, Pusztaszer, Csengele, Szeged, Ópusztaszer, stb.) nagy számban érkeztek az általános iskolás tanulók és reméljük kellemes élményekkel távoztak a délelőtti és a délutáni programokról egyaránt.

Ezeken a napokon délelőtt lehetőségük nyílt a tanulóknak órákat látogatni, megtapasztalni, hogy milyen színvonalúak az órák, milyen tárgyakat lehet itt tanulni és milyen a középiskolások élete.

Délutánonként vetélkedőket szerveztünk az általános iskolások 7.-8. osztályosai illetve középiskolás tanulóink számára, ahol jó hangulatban, leleményességet és ügyességet, némi szakmai jártasságot igénylő feladatokban mérték össze tudásukat a tanulók. Az egyes vetélkedőkön az alábbi eredmények születtek:                    

                                              

Német nyelvi verseny:

Egy kategóriában indultak a tanulók.

 I. helyezett csapat:

Mészáros Barna Vajk

Gyurkovits Róbert

Bartos-Elekes Éva

Horváth Patrícia

(ÁFG 11.a osztály csapata)

                                              

II. helyezett csapat:

Kővágó Ádám

Rácz Ágnes

Molnár Fanni

Kreiniker Ákos

 (ÁFG 12. a osztály csapata)

 

III. helyezett csapat:

Tápai Dóra

Forgács Róbert

Nemes-Nagy Kitti

Horváth Koppány

(ÁFG 10.a osztály csapata)

 

Angol nyelvi verseny:

7.-8. osztályosok:
I. helyezett
csapat:

Sebők Dóra

Kása Zsófia

Jenei Klaudia

Martonosi Olivér

(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 7.o)

 

 II. helyezett csapat:

Huszka Endre

Kurgyis Barbara

Németh Bella

Nagy Dániel

(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 7. és 8.o)

III. helyezett csapat:

Sándor Beatrix

Czeigersmidt Ármin

Kalum Mills

Nagy Máté

(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium 8.b és 8.c)

 

9.-10. osztályosok:
I. helyezett csapat:

Domonics Dávid

Sugár Viktória

Katona Dorka

Makai Gréta

(ÁFG 10.a)

II. helyezett csapat:

Kunstár Zita

Süli Bendegúz

Tóth Szabolcs

Turi Krisztián

(ÁFG 9.a)

 

III. helyezett csapat:

 Nemes- Nagy Kitti

Bakos Aliz

Molnár Nikolett

Kósa Fanni

(ÁFG 10.a)

 

                                                      

11.-12. osztályosok:
I. helyezett csapat:

Mészáros Barna Vajk

Gyurkovits Róbert

Horváth Patrícia

Bartos-Elekes Éva

 (ÁFG 11.a)

I. helyezett csapat:

Nagy Dávid

Győrfy Ádám

Koncz Gábor

Domonics Ákos

(ÁFG 12.a)

 

II. helyezett csapat:

Molnár Fanni

Rácz Ágnes

Nagy Szilvia Kamilla

(ÁFG 12.a)

 

„Törd a fejed” matematika verseny:

 

7.-8. osztályosok:
I. helyezett csapat:

Juhász Jázmin

Muhel Nóra

Zelei Renáta Anna

Szűcs Ágnes

(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 7.o)

 

II. helyezett csapat:

Czinege Viktor

Varga Sándor

Horváth Orsolya

Szűcs Bálint

(Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pusztaszer)

 

III. helyezett csapat:

Gajdacsi Debóra

Czinege Bernadett

Kiss Bettina

Gyurkovits Dorina

(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium,8.o)

 

IV. helyezett csapat:

Gulyás Anita

Pigniczki Attila

Katona Johanna

Mihályi Attila

(Csengelei Általános Iskola)

 

 

9.-12. osztályosok:
I. helyezett csapat:

Kunstár Zita

Székesi Dorina

Serbán Laura

Turi Krisztián

(ÁFG 9. a)

 

II. helyezett csapat:

Szabó Péter

Mészáros Barna Vajk

Rúzsa Viktor

Gyurkovits Róbert

(ÁFG 11.a)

III. helyezett csapat:

Muhel Anna

Csanki Szandra

Lesták Arnold

 (ÁFG 9.b)

 

Gratulálunk minden résztvevőnek, köszönjük, hogy ellátogattak hozzánk és reméljük jól érezték magukat programjainkon.

A jövő héten is folytatódnak azonban a Nyílt Napok rendezvénysorozatai, november 29.-én és 30.-án délelőtt újabb lehetőség nyílik óralátogatásokra, délutánonként pedig vetélkedőkre. 29.-én szerdán 15 órától „Gazdálkodj okosan” vetélkedő kezdődik, 30.-án csütörtökön délután pedig megrendezésre kerül a XII. Árpád Informatikai verseny, amelyre nagyon sok szeretettel várunk minden érdeklődőt, versenyezni vágyó diákot.

December 1-jén a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium Rózsaliget Kollégiuma is Nyílt Napot tart minden kedves érdeklődő számára.

 

                                                           Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium tantestülete